Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu keskkonnakomisjon ja majanduskomisjon korraldavad 29.septembril kell 10.00 – 13.00 Riigikogu konverentsikeskuses avaliku ühisistungi merekeskkonna integreeritud kaitse ja kasutamise teemadel, mille eesmärgiks on kaardistada Eesti tänane seis merenduspoliitika väljatöötamisel ning arutleda edasiste tegevuste kavandamise üle. Tegemist on esimese avaliku ühisistungiga Riigikogu uues konverentsikeskuses.

Eesti on seotud mitmete rahvusvaheliste tegevuskavade kaudu (nt. Keskkonnastrateegia, HELCOMi protsess, EL merenduse- ja Läänemere piirkonna strateegiad) Läänemere kaitse ja kasutamise korraldamisega. Laevanduse, infrastruktuuri, kalanduse, puhkemajanduse ja keskkonnakaitse vajadused eeldavad nende valdkondade ees seisvate väljakutsete kooskõlastatud käsitlemist, tagamaks võimalusi merenduse tasakaalustatud arenguks.

Koosoleku kavas on muuhulgas Eestit külastavate Austraalia merendusspetsialistide ettekanne Suure Vallrahu rahvuspargi kogemuste ja ISUM-lahenduste (Integrated Marine Use Management) näitel.
 

Eesti merendusvaldkonna hetkesisust ja arengusuundadest teevad asjakohaseid ettekandeid majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning keskkonnaministeeriumi spetsialistid. Ettekannetele järgneb diskussioon.

Ka ajakirjanikud on oodatud!

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside