Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reedel, 17. veebruaril algusega kell 13 toimub Riigikogu konverentsisaalis  EL asjade komisjoni avalik istung koos põhiseaduskomisjoni, kultuurikomisjoni ja õiguskomisjoni liikmetega, kus arutatakse võltsimisvastase kaubanduslepinguga (ACTA) seotud küsimusi.

„Arutelu peamine eesmärk on tuua välja lepinguga liitumise poolt-  ja vastuargumendid, keskendudes sisulistele probleemidele ja lahendustele.  Võltsimisvastase kaubandusleppega seoses on üles kerkinud hulgaliselt küsimusi ja hirme, ning Riigikogu komisjoni avalik istung annab hea võimaluse vastuste otsimiseks ja hirmude hajutamiseks,“ ütles EL asjade komisjoni esimees Taavi Rõivas.

Ettekannetega esinevad homsel istungil välisminister Urmas Paet, Eesti Infotehnoloogia Kolledži õppejõud, Avatud Eesti Fondi nõukogu esimees Linnar Viik ja interneti autoriõiguse asjatundja  Peeter Mõtsküla. Ekspertidena osalevad justiitsministeeriumi eraõiguse talituse juhataja Indrek Niklus ning karistusõiguse ja menetluse talituse nõunik Tanel Kalmet, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi nõunik Mait Heidelberg ning Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö osakonna nõunik Anneli Külaots, välisministeeriumi välismajanduspoliitika ja arengukoostööküsimuste asekantsler  Väino Reinart, väliskaubanduse büroo direktor Kristi Karelsohn ja rahvusvaheliste lepingute büroo direktor Annely Kolk.

Istungit saab jälgida otseülekandes Riigikogu veebilehe aadressil http://live.riigikogu.ee/live  

Lisainfo: EL asjade komisjoni esimees Taavi Rõivas, tel: 5119799

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside