Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäeval, 19. novembril kell 13.30 toimub väliskomisjoni ja Euroopa Liidu asjade komisjoni ühisistungil viies Euroopa Liidu tuleviku arutelu. Seekord keskendutakse Euroopa Liidu välispoliitikale ja välisteenistusele. Istung toimub Riigikogu konverentsisaalis ja seda on võimalik otseülekandena jälgida Riigikogu veebis, aadressil https://www.riigikogu.ee/index.php?id=31514.

2009. aastal jõustunud Lissaboni lepinguga kehtestati Euroopa Liidu välistegevuse ühised põhimõtted ja eemärgid. Üheks muudatuseks on ka Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja nimetamine, kelle tegevust toetab Euroopa välisteenistus. Istungil arutatakse kuidas toimub Euroopa Liidu ühise välis- ja julgeolekupoliitika kujundamine ning kuidas Eesti selles osaleb, kuidas on käivitunud Euroopa välisteenistus ja kuidas Eesti selle toimimist näeb.

„Ühine välis- ja julgeolekupoliitika on olnud ja on ka tulevikus Eestile üks tähtsamaid poliitikavaldkondi Euroopa Liidus,“ ütles väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson. „Euroopa Liidu võimekusest saada hakkama uute väljakutsetega sõltub ka Eesti edukus rahvusvahelistes suhetes.“

Komisjonide ühisistungil osalevad välisministeeriumi kantsler Alar Streimann, Euroopa Komisjoni Eesti esinduse ametnik Erkki Bahovski ja Euroopa Välisteenistuse Kesk-Aasia büroo direktor Riina Kionka.

Varasemal neljal istungil on väliskomisjon ja Euroopa Liidu asjade komisjon arutanud Euroopa Liidu rahanduspoliitikat, võimalikke muudatusi aluslepingutes ja Euroopa Liidu institutsionaalses korralduses ning Euroopa Liidu põllumajanduspoliitikat. Nende arutelude salvestused on järelvaadatavad Riigikogu veebis, aadressil https://www.riigikogu.ee/index.php?id=174307.

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside