Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänasel Riigikogu Euroopa Liidu asjade ja väliskomisjoni ühisistungil toetasid komisjonid valitsuse läbirääkimispositsioone.

Muuhulgas otsustas komisjon mitte toetada Suurbritannia poolt 5. detsembril esitatud finantsperspektiivis sisalduvat pakkumist alandada eelarve kulukohustused 1,06%lt Euroopa Liidu RKTst 1,03%ni, mis vähendaks kulukohustusi orienteeruvalt 25 miljardi krooni võrra ja tähendaks Eestile võrreldes Luksemburgi ettepanekuga mitme miljardi krooni suurust tagasilangust.

Euroopa Liidu asjade komisjon ja väliskomisjon asusid seisukohale, et Eesti peaks olema avatud läbirääkimisteks, mis seda positsiooni parandavad. Samuti volitati komisjonide esimehi ja aseesimehi pidama valitsuse esindajatega ülemkogu ajal sidet, et vajadusel komisjonide seisukohad uuesti kujundada.

Komisjonide ühisistungil Eesti positsioone valgustanud peaministri Andrus Ansipi sõnul ei toeta Eesti Suurbritannia praegust ettepanekut ega pea võimalikuks, et uued liikmesriigid hakkasid osalema tagasimakses Suurbritanniale, mis juhtuks, kui kehtima jääksid praegu esitatud ettepanekud. Ansipi kinnitusel on valitsus valmis konstruktiivseteks läbirääkimisteks. Ansipi hinnangul oleks mõistlik sõlmida kokkulepe siiski Suurbritannia eesistumise ajal, kuna Austria eesistumisperioodil võib see osutuda veelgi raskemaks.

Riigikogu pressitalitus

Ülo Mattheus, 631 6352

[email protected]

Tagasiside