Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa asjade komisjoni esimehe Rein Langi, põhiseaduskomisjoni esimehe Urmas Reinsalu ja väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni eesistumisel arutasid kolme komisjoni liikmed Euroopa põhiseadusliku lepingu projekti.

Ettekandega esinenud välisminister Kristiina Ojuland rõhutas, et Eesti jagab seisukohta võtta vastu kvaliteetne leping, kus on tasakaalus institutsiooniline võimujaotus, suurte ja väikeste riikide huvide arvestamine.

Euroopa põhiseadusliku lepingu projekt on jõudnud liikmesriikide kätte, mille kohta on nüüd kõikidel võimalus avaldada oma arvamust. Välisminister märkis, et lepingu projektis on mitmeid aspekte, mis vajavad täpsustamist. Need on volinike, presidentuuri, häälte tasakaalu küsimused. Euroopa põhiseadusliku lepingu rahvahääletusele paneku küsimus on iga liikmesriigi otsustada, mille aluseks on iga liikmesriigi seadusandlus. See ei ole kohustuslik Euroopa põhiseadusliku lepingu projektis.

Elava arutluse käigus jõuti järeldusele, et lepingu projekt on vaja anda enne valitsustevahelise konverentsi läbivaatamiseks kõikidele Riigikogu liikmetele, et dokumenti saaksid arutada kõik fraktsioonid ja esitada oma ettepanekud üldistamiseks Euroopa asjade komisjonile (EAK). Põhiseaduskomisjon ja väliskomisjon esitavad oma seisukohad järgmise nädala alguseks, et EAK saaks need läbi vaadata ja langetada otsuse tuleva nädala neljapäeval. Riigikogu komisjonide kujundatud seisukohad edastatakse Vabariigi Valitsusele läbirääkimisteks valitsustevahelisel konverentsil.

Riigikogu pressitalitus

Lisainfo: Marko Mihkelson, 6316462

Tagasiside