Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu komisjonide ja ettevõtlusorganisatsioonide esindajate kaasamise teemalisel arutelul oli kõne all küsimus, kuidas paremini kaasata ettevõtteid ja nende katusorganisatsioone seadusloome protsessi. Põhjalikuma ülevaate sel teemal tegi majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas, kelle sõnul on kaasamine majanduskomisjoni töös igapäevane protsess. Klaasi kinnitusel on majanduskomisjon kohtunud kõikide selleks soovi avaldanud huvigruppidega ja on valmis seda tegema ka edaspidi. Selleks on korraldatud ka hulgaliselt majanduskomisjoni väljasõiduistungeid.

Huvigruppide ärakuulamine on Klaasi kinnitusel seaduste kvaliteeti oluliselt parandanud. Kuid see ei tähenda ta sõnul, et kõikide huvigruppide taotlused, mis võivad olla ka üksteisele risti vastukäivad, oleksid alati arvesse võetud
 
Oma avatust koostööle ettevõtete ja ka teiste valitsusväliste organisatsioonide esindajatega väljendasid samuti sotsiaalkomisjoni esimees Urmas Reinsalu, rahanduskomisjoni esimees Taavi Rõivas ja ka kultuurikomisjoni nimel esinenud Paul Eerik Rummo. Riigikogu liige Valdur Lahtvee leidis, et probleemid kaasamisel ei teki mitte Riigikogus, kus see protsess on läbipaistev, vaid pigem ministeeriumites, kus huvigruppidega juba kooskõlastatud eelnõud võivad Riigikogusse jõudes olla omandanud ka juba uue kuju.
 
Ettevõtjatepoolse ettekande pidas Tööandjate Keskliidu tegevjuht Tarmo Kriis. Ettevõtjate esindajad pidasid oluliseks, et iga eelnõu väljatöötamisel tehakse ka mõjude analüüs, mida antud eelnõu rakendamine kaasa toob. Samuti rõhutati, et nii eelnõude menetlemise kui ka huvigruppide kaasamise protsess peab olema läbipaistev. Huvigruppide kaasamine ei tohiks nende arvates olla formaalne ja peaks toimuma kaasamise head tava arvestades, kus esitatud seisukohad leiaksid tõepoolest ka rakendamist.
 
Tänane kohtumine toimus Tööandjate Keskliidu ja Hill & Knowltoni koostöös läbiviidava ettevõtlusorganisatsioonide kommunikatsiooniprojekti raames. Ürituse eesmärk on Riigikogu komisjonide ja ettevõtlusorganisatsioonide ühise arutelu kaudu jõuda selgete põhimõtete ja uute ideedeni, mis aitaksid kaasa teadmistepõhise, ettevõtteid kaasava seadusloome arengule.
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
 
Tagasiside