Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon ja väliskomisjon alustavad järgmisest nädalast avalike ühisistungitega, kus arutatakse Euroopa Liidu tulevikustsenaariume ja sõelutakse Eesti jaoks olulisi arenguid. Komisjonide esimene ühisistung toimub esmaspäeval (24.09.2012) kell 13 Riigikogu konverentsisaalis.

EL asjade komisjoni esimehe Taavi Rõivase sõnul vajab Euroopa Liit selget tulevikuvisiooni ja selle parimaks sõnastajaks on ta sõnul liikmesriigid, sealhulgas Eesti. “Soovime mängida Euroopa Liidu tuleviku kujundamisel aktiivset rolli. Leiame, et Eesti häälel on põhjust kõlada ja Euroopa tuleviku kujundamine on otseselt ka Eesti huvides,” ütles Rõivas.

Rõivas rõhutas, et aruteludesse kaasatakse erialaspetsialiste nii riigisektorist kui ka väljastpoolt ja üldise tulevikuvisiooni kõrval on kavas detailsemalt keskenduda majandus- ning õigusküsimustele.

Väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul on oluline, et Eesti suudaks käivituvas laiemas Euroopa debatis olla proaktiivne ja osaline Euroopa Liidu uue näo kujundamisel. “Ma pean väga oluliseks nii parlamentaarset arutelu kui ka avalikku arutelu erinevate huvigruppide osavõtul. Eestil on täna suurepärane võimalus olla meile sobivate muutuste ellukutsuja. Ees on väga põnev, aga samas ka keeruline teekond,” ütles Mihkelson.

Esmaspäeval 24. septembril toimuval arutelul osalevad Riigikantselei Euroopa Liidu asjade direktor Juhan Lepassaar, rahandusministeeriumi finantspoliitika ja välissuhete asekantsler Tanel Ross ja Eesti Panga asepresident Ülo Kaasik. Istung on avalik ja seda on võimalik  vaadata reaalajas Riigikogu veebilehel aadressil https://www.riigikogu.ee/?rep_id=22069 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside