Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon tutvub tänasel avalikul istungil Riigikontrolli auditiga „Valitsuse tegevus lennundusettevõtete arendamisel“.

Riigikontrolli auditist selgub, et Riigikontrolli hinnangul oleks Euroopa Komisjoni negatiivne riigiabiotsus olnud välditav, kui valitsus oleks järginud riigivaraseaduse põhimõtteid ja veendunud, et ASile Estonian Air raha ning laenude andmine on eesmärgipärane, otstarbekas, säästlik ja õiguspärane.

Riigikontrolli auditi eesmärk oli selgitada välja, kuidas ja millisele infole tuginedes võttis valitsus vastu komisjoni negatiivse hinnangu saanud otsused anda ASile Estonian Air raha ja laenu. Samuti, mida oleks saanud teha teisiti, et komisjoni riigiabimenetlust või negatiivset seisukohta vältida. Riigikontroll hindas ka seda, kas kahe uue riikliku lennuettevõtte asutamisel hoidus valitsus eksimustest, mis tehti ASi Estonian Air strateegiliste otsuste langetamisel.

Tänasele arutelule on kutsutud majandus- ja taristuminister Kristen Michal, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Ahti Kuningas, Rahandusministeeriumi asekantsler Agris Peedu, Rahandusministeeriumi riigivara osakonnajuhataja asetäitja Tarmo Porgand, LHV juhatuse liige Erkki Raasuke ning Riigikontrolli esindajad.

Avalik istung toimub algusega kell 13 ja seda on võimalik jälgida veebiülekandes.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside