Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kiitis täna 65 poolthäälega heaks kaitseväe kasutamise piraatlusevastases operatsioonis Adeni lahes ja Somaalia rannikul. Vastu ega erapooletuid hääli ei antud. Otsusega nähakse ette kuni 15 kaitseväelase kasutamise ajavahemikul 1. novembrist 2010 kuni 31. detsembrini 2011 Euroopa Liidu piraatlusevastase operatsiooni Atalanta ning NATO mereoperatsiooni Active Endeavour koosseisus.

“Somaalia piraatlus puudutab eestimaalasi otse ja vahetult, kuna paljud Eesti meremehed on sattunud või võivad sattuda piraatide poolt ohustatud piirkonda,” märkis eelnõu ettekandja, riigikaitsekomisjoni liige viitseadmiral Tarmo Kõuts.
 
Riigikaitsekomisjoni esimehe Mati Raidma sõnul aitab Eesti panus Euroopa Liidu operatsioonidesse suurendada Eesti nähtavust ühenduse ühises julgeoleku- ja kaitsepoliitikas. „Operatsioonil osalemine annab Eestile võimaluse panustada Euroopa Liidu esimesse mereoperatsiooni. Lisaks saab kaitsevägi väga hea koostöökogemuse Saksamaa kui Eesti strateegilise partneriga. Operatsiooniks valmistumisel said kaitseväelased ka täiendavat väljaõpet, mis loodetavasti aitab kaasa Eesti kui mereriigi mereväe arengule,” ütles Türgis NATO Parlamentaarse Assamblee allkomitee istungil viibiv Raidma.
 
Kaitseväe laevakaitsemeeskonna esimene rotatsioon teenib Saksa sõjalaeva meeskonnas. Ühe laevakaitsemeeskonna rotatsiooni pikkus on kuni kuus kuud. Operatsiooni Atalanta ülesanne on kaitsta Maailma Toiduprogrammi WFP toiduabi Somaaliasse transportivaid laevu ning vajadusel teisi Adeni lahes ja Somaalia ranniku lähistel liikuvaid aluseid.
 
Lisainfo: riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma, telefon 50 74 112.
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside