Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu arutab homme olulise tähtsusega riikliku küsimusena Eesti kodanikuühiskonna arendamist ja kodanikuaktiivsuse elavdamist. Ettekannetega esinevad põhiseaduskomisjoni liige Rein Lang, siseminister Hanno Pevkur ning vabatahtliku tegevuse edendaja ja filmiprodutsent Artur Talvik.

„Kutsun kõiki kaasa mõtlema kodanikuühiskonna olukorra üle tänases Eestis. Kodanikud ja nende ühendused võivad ja peavad ühiskonnaasjades kaasa rääkima,“ ütles Lang. Ta lisas, et riik võiks konkreetse kodanikuühiskonda toetava sammuna näiteks üle vaadata ühinguõiguse ja näha selles eraldi ettevõtlusvormina ette ka sotsiaalne ettevõte.

„See, et kodanikuühiskonna arengut arutatakse Riigikogus on ülivajalik,“ lausus Talvik. „Kuid tähtis on ka see, et see arutelu ei jääks pelgalt aruteluks vaid et see aitaks meil liikuda tõelise kodanikuühiskonna suunas.“ Ta lisas, et tänases Eestis on tõeline kodanikuühiskond veel lapsekingades.

Riigikogu kiitis Eesti kodanikuühiskonna arengu kontseptsiooni heaks 2002. aastal. Kontseptsiooni rakendamiseks on loodud valitsuse ja kodanikuühenduste ühiskomisjon ning üle ühe aasta toimub Riigikogus olulise tähtsusega riikliku küsimusena arutelu Eesti kodanikuühiskonna arengukontseptsiooni rakendamise edenemisest.

Homme toimub Riigikogu vestibüülis kell 9.30-15 sotsiaalsete ettevõtete teenuseid ja tooteid tutvustav mess.  

„Kodanikuühenduste kitsaskohaks on nende väiksus ja ressursinappus võrreldes väljakutsetega, millega tegelevad,“ märkis Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku juhatuse esimees Jaan Aps. „Sotsiaalsed ettevõtted suudavad ettevõtlustulu abil oma tegevusvaldkonda raha juurde tuua, olles sedasi riigile elujõulisemateks partneriteks ka avalike teenuste pakkumisel. Peame koos leidma võimalusi selle sektori kasvatamiseks Eestis.“

Tagasiside