Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Kantselei kuulutab välja järjekorras üheksanda August Rei parlamendiuuringu stipendiumi konkursi.

Stipendiumi eesmärk on toetada ja edendada parlamendialast teadustööd. See antakse parlamendi-, parlamentarismi- või Eesti parlamentaarsete kogude alase magistri- või doktoritöö kirjutajale. Töökavandeid esitama on oodatud kõik teema käsitlemisest huvitatud üliõpilased, magistrandid ja doktorandid.

Stipendiumi taotlemiseks tuleb Riigikogu Kantseleile esitada 20. septembriks 2016 avaldus, elulookirjeldus, magistri- või doktoritöö pealkiri, ideekavand ja ajakava, juhendaja soovitus ning väljavõte varasematest õpingutulemustest.

Välja antakse kuni kolm 1300 euro suurust stipendiumi kahes osas. Esimene osa makstakse välja parima töökavandi esitanud magistrandile või doktorandile, magistri- või doktoriõppesse kandideerijale pärast vastavasse õppesse vastuvõtmist. Teine osa antakse samale isikule töö eduka kaitsmise järel.

Stipendiumitaotlusi hindab Riigikogu Kantselei direktori kinnitatud komisjon. Konkursi võitjad avalikustatakse hiljemalt 20. oktoobril 2016.

Iga-aastaselt välja antava August Rei stipendiumi asutas Riigikogu Kantselei 2008. aastal. Parlamendiuuringu stipendiume on määratud juba kümnele magistri- või doktoritöö kirjutajale. Nendest kuuel on oma töö edukalt kaitstud.

Mullu võitis konkursi Tartu Ülikooli võrdleva poliitika magistrandi Kristiine Järvan, kelle töö teemaks on valimistel hääle vahetamise seletused 2011. ja 2015. a Riigikogu valimiste andmete alusel. Tunamullu pälvisid stipendiumi Tartu Ülikooli politoloogia doktorant Lukas Pukelis ja Tartu Ülikooli võrdleva poliitika magistrant Märten Veskimäe. Pukelis valis doktoritöö teemaks „Mitteametlikud vastastikuse järelevalve mehhanismid koalitsioonivalitsuses“. Veskimäe magistritöö teemaks on „Seadusloome funktsiooni jaotus täitev- ja seadusandliku võimu vahel“. Varasemalt on stipendiumi pälvinud veel Andres Reiljan, Dmitri Gerassimov, Kadri Vakmann, Katerina Gorobets, Getter Tiirik, Priit Kallakas ja Mihkel Solvak.

August Rei (1886–1963) oli Asutava Kogu esimees selle kokkutulemisest 23. aprillil 1919 kuni tegevuse lõpetamiseni. Aastatel 1920–1937 oli Rei I–V Riigikogu liige, sealjuures 9. juunist 1925 – 22. juunini 1926 II Riigikogu esimees.

Lisateave https://www.riigikogu.ee/infoallikad/uuringud/stipendiumid/ või [email protected].

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside