Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäeval, 19. augustil esitleb Riigikogu Kantselei kogumikku „Eesti NSV/Eesti Vabariigi Ülemnõukogu XII koosseis. 29.03.1990 -29.09.1992. Statistikat ja ülevaateid.“ Esitlus toimub kell 14 Viru keskuse raamatukaupluses „Rahva Raamat“.

Raamatu peatoimetaja, Riigikogu Kantselei asedirektori Aaro Mõttuse sõnul oli viimase Ülemnõukogu tegutsemisperiood väga huvitav ning see etendas olulist rolli Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamisel. Toonase Ülemnõukogu juhataja asetäitja Marju Lauristini hinnangul annab kogumikus sisalduvate materjalidega tutvumine võimaluse objektiivselt hinnata Ülemnõukogu tegevust, mis tänaseni on olnud seinast seina ulatuvate vastakate hinnangute märklauaks.

Kuna Riigikogu Kantselei ja Rahvusraamatukogu on varem välja andnud mitmeid kogumikke Riigikogu eri koosseisude tegevuse kohta, pöördus 20. Augusti Klubi juhatus kantselei poole ettepanekuga koostada sarnane statistikakogumik ka viimase Ülemnõukogu kohta.

Samal ajal esitletakse ka teist kogumikku pealkirjaga „Meie vabaduse mitu nägu“, mis hõlmab 29. septembril 2012 Tartus peetud samanimelise konverentsi materjale ning 20. Augusti Klubi eelmisele raamatule, koguteosele “Mitme tule vahel” kirjutatud retsensioone, arvamusi ja teemaarendusi. Raamatu koostajateks on Rein Järlik ja Lehte Hainsalu-Sööt.

20. Augusti Klubi koondab neid saadikuid, kes 20. augustil 1991 hääletasid Eesti iseseisvuse taastamise poolt. Klubi peab traditsioonilise aastakoosoleku Toompea lossis teisipäeval, 20. augustil kell 12.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside