Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu juhatuse kaastundeavaldus Hispaania rahvale.

Mrs Luisa Fernanda Rudi

Esindajatekoja President

Mr Juan Jose Lucas

Senati President

Terrorismi julm hoop on tabanud täna hommikul Hispaaniat. Tunneme solidaarsust Hispaania rahvaga ning avaldame sügavat kaastunnet hukkunute omastele. Kogu Eesti rahvas tajub juhtunut kui lööki neile üldinimlikele väärtustele, mida peame kõige kallimaks.

11. märtsil asetleidnud tragöödia näitab meile kõigile, kui haavatavad võivad olla demokraatlikud Euroopa riigid. Hispaania Kuningriigile raskel katsumuse tunnil seisame me kindlate sõprade ja vankumatute liitlastena teie kõrval.

Terrorism ei tunne halastust ega riigipiire. Võitlus terrorismi vastu saab olla tõhus vaid siis, kui ta hõlmab kõiki demokraatlikke väärtusi kalliks pidavaid rahvaid, riigipiiridest sõltumata. Peame ühendama oma hea tahte, oskused ja kogemused astumaks koos vastu tänapäeva maailma suurimaile poliitilisele pahele. Terrorismil ei tohi olla kohta ega vähimatki õigustust tsiviliseeritud ühiskonnas.

Austatud kolleegid, head sõbrad! Me jagame Teie leina ja tunneme sama ängi sündmuste puhul, mis nii räigelt ületavad inimliku kujutlusvõime. Meid ühendab teiega usk, et kõigi katsumuste kiuste kuulub tulevik vabadele ja inimlikke väärtusi austavatele rahvastele. Oleme täna, nagu ka tulevikus Teie rahvaga.

Eesti Riigikogu nimel

Riigikogu esimees Ene Ergma

Riigikogu aseesimees Toomas Savi

Riigikogu aseesimees Peeter Kreitzberg

Tagasiside