Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Komisjoni asepresident Jyrki Katainen ütles Euroopa parlamentide spiikrite kohtumisel Bratislavas, et 1. juulil algav Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine tuleb väga päevakajaline, sest Euroopa Komisjon avaldab Euroopa tuleviku eri mõõtmete kohta kuus aruteludokumenti.

Vaata videost intervjuud asepresident Jyrki Kataineniga:

„Vajame poliitilisi juhiseid selle kohta, millises suunas Euroopa Liit peaks arenema, et süvendada kaitsealast koostööd,“ ütles Katainen. „Meil on vaja tugevat riikide poliitilist vastutust, et anda juhiseid selle kohta, milline peaks olema uus 27 riigiga Euroopa Liit. Ja selles on eesistujariigi roll väga oluline.“

Oluliste teemadena Eesti eesistumise ajal nimetas Katainen veel majandus- ja rahaliidu tulevikku, sotsiaalset mõõdet ning Euroopa Liidu rolli rahvusvahelisel areenil.

Riigikogu esimehe Eiki Nestori sõnul ei alga kuuekuuline eesistumise periood kunagi tühjalt kohalt, ega lõppe ka äkitselt, vaid eesistujariigid teevad omavahel koostööd ning jätkavad teiste alustatut.

Eesti võtab eesistumise üle Maltalt ja annab teatepulga edasi Bulgaariale, kellele omakorda järgneb Austria. Eesti, Bulgaaria ja Austria parlamendi esimehed allkirjastasid koostöökava selle nädala alguses Bratislavas.

Riigikogu korraldab Eesti eesistumise ajal Euroopa Liidu liikmesriikide parlamentide osalusel seitse konverentsi. Juba juulis kohtuvad Tallinnas rahvusparlamentide Euroopa Liidu asjade komisjonide esimehed.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside