Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Homme, 22. septembril on Eesti vastupanuvõitluse päev. Sel puhul on Pika Hermanni torni lipu heiskamise toimkonnas Tallinna 21. Kooli õpilased.

Riigikogu esimehe Eiki Nestori sõnul on väga oluline, et me tähistame Eesti riigi jaoks olulisi sündmusi just koos noortega. „See annab hingele rahu kuna on kindel, et Eesti riik ja sinimustvalge jääb nende noorte ja pealekasvavate põlvkondade kätes hoituks,“ märkis esimees.

Lipu heiskamise toimkonnas on Bert Palts, Karl-Matthias Madis, Karl Rudolf Kunnas, Tristan Griin-Loover ja Joonas Veskla.

Pärast hommikust lipuheiskamise tseremooniat kohtuvad liputoimkonna liikmed Riigikogu esimehe Eiki Nestoriga ja tutvuvad Toompea lossiga.

Tallinna 21. Kooli liputoimkond on 1997. aastast tegutsev õpilasorganisatsioon, mis esitab, valvab ja kaitseb kooli lippu ja vajadusel riigilippu lähtudes Eesti lipu seadusest. Liputoimkond koosneb vabatahtlikest 10.–12. klassi noormeestest.

Vastupanuvõitluse ja Otto Tiefi valitsuse päeva peetakse Riigikogu otsusel riikliku tähtpäevana 12. aastat.

1940. aasta suvel, mil Nõukogude väed okupeerisid Eesti territooriumi, sai Raua tänava koolist ehk nüüdsest Tallinna 21. Koolist Eesti armee sidepataljoni ajutine kodu. Just seal pidasid Eesti vabariigi sõdurid maha oma ainsa lahingu Teises maailmasõjas.

Vastupanu osutas Eesti rahvas taas neli aastat hiljem, kui taganevate Saksa okupatsioonivägede ja pealetungiva punaarmee Tallinna jõudmise eel lehvis 1944. aasta septembris Pika Hermanni tornis sinimustvalge lipp.

Fotod sündmusest. NB! Pildid laekuvad viivitusega.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside