Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Helir-Valdor Seeder teeb täna II Vooremaa konverentsil Jõgeval ettekande Eesti riigi jätkusuutlikust arengust.

Seedri hinnangul on Eesti riikluse, kultuuri ja majanduse jätkusuutliku arengu eelduseks demograafilise olukorra parandamine ja tasuvate töökohtade olemasolu nii linnades kui maapiirkondades.

„Kui meie peredes ei sünni piisavalt lapsi, siis ei ole võimalik edukalt arendada majandust ega kultuuri. Ükski reform ega töömigratsioon, sealhulgas ELi tööjõu vaba liikumine, ei asenda sündimata lapsi,“ märkis Seeder.

„Eesti tööjõuturg peab motiveerima Eesti inimest, regionaalsed töökohad ja kaugtöö võimaluste loomine peavad saama valitsuse poliitika prioriteetideks. Ainult seeläbi on võimalik väljarännet vähendada ja demograafilist olukorda parandada,“ lisas Seeder.

Riigi- ja omavalitsusjuhid ning ettevõtjad arutlevad täna II Vooremaa konverentsil riigi- ja haldusreformi üle. Samuti keskendutakse taristu arendamisele ja korrashoiule, olukorrale põllumajanduses ning puudutatakse pagulaste temaatikat.

Konverentsi ajakava ja ettekannetega saab tutvuda veebilehel

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside