Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Mulgimaa toetusrühm on reedel Mulgi Kultuuri Instituudi kutsel Mulgimaal, kus külastatakse muistset kihelkonnakeskust Hallistet ning tulevast Mulgimaa külastus- ja kompetentsikeskust Sooglimäel.

Riigikogu aseesimehe ja Mulgimaa toetusrühma esimehe Helir-Valdor Seedri sõnul on vaja Mulgimaa jätkusuutlikuks arenguks hoida ja säilitada selle kultuuri ja keelelist identiteeti. “Mulgimaa elu-olu hoidmiseks ja edendamiseks hakkavad Mulgi Kultuuri Instituut ja Riigikogu Mulgimaa toetusrühm ühiselt ideid ja lahendusi otsima,“ ütles Seeder.

Seedri hinnangul on Mulgimaa väljakutseks edendada oma ettevõtlust, turismi ja kaubandust, et luua uusi töökohti. „Peame olema praktilisemad ning lisaks kultuurile astuma samme Mulgi majandusruumi arendamiseks. Ilma majandusarenguta pole jätkusuutlikku arengut Mulgimaal loota,“ rõhutas Seeder.

Mulgi Kultuuri Instituudi juhataja Kaja Allilenderi sõnul on viimase kümne aastaga keele- ja kultuuripärandi ning traditsioonide hoidmisel ja edasikandmisel palju ära tehtud, aga vaja oleks uut arenguhüpet. „Mulgi külastuskeskuse kui keskse pärandi tutvustaja väljaehitamine on uus väljakutse kogu Mulgimaa jaoks. Sellest peab kujunema külastus- ja kompetentsikeskus, mis koondab ja edastab avalikkusele sõnumit Mulgimaast, mulgi kultuurist ja Mulgimaa inimestest“, ütles Allilender.

Mulgimaa toetusrühma kuuluvad veel Riigikogu liikmed Helmen Kütt, Jaak Madison, Liina Kersna, Priit Sibul, Siim-Valmar Kiisler, Meelis Mälberg ja Mailis Reps.

Ülevaade Mulgi Kultuuri Instituudi tegevusest: http://www.mulgimaa.ee/

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside