Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimehed Helir-Valdor Seeder ja Jüri Ratas kohtusid Tšehhi parlamendi saadikutekoja aseesimehe Petr Gazdiki ja saadikukoja liikme Radek Vondráčekiga. Kohtumisel arutati peamiselt rändepoliitikat.

Seedri sõnul on Tšehhi hetkel rändekriisist enam mõjutatud kui Eesti. „Eesti on pagulastest vähem puudutatud, kui Tsehhi, kust minnakse edasi Saksamaale. Hoiakute poolest on aga eestlased ja tšehhid sarnased. Palju on hirme ja kartusi ning ollakse vastu kohustuslike kvootide vastu, aga samas teadvustatakse, et ka Tšehhi ei saa jääda pagulaskriisist puutumata,“ ütles Seeder.

Ratase sõnul peab Euroopa Liit olema rändepoliitikas ühtne ja arvestama kõigi oma liikmesmaade pikaajalisi huve. “Mitmekülgne koostöö ja riikidevaheline suhtlus on üliolulised, sest üheaegselt vastutab Euroopa turvalisuse ja heaolu eest iga riik eraldi ning EL tervikuna. Ühinenud Euroopa üks olulisemaid aluspõhimõtteid on solidaarsus, kuid aidata ja toetada tuleb just reaalseid sõjapõgenikke ning seda mitte ainult Euroopa pinnal, vaid eeskätt nende kodumaal,“ ütles Ratas.

Kohtumisel arutati veel kahe riigi halduskorralduse küsimusi.

Fotod kohtumiselt 

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 51 69 152
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside