Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Taavi Rõivas osaleb täna Brüsselis Euroopa Liidu tuleviku debatil koos Euroopa Komisjoni presidendi Jean Claude Junckeri ning mitmete nimekate kodanikuaktivistidega.

“Euroopa Liit on ilma igasuguse kahtluseta meie aja olulisim rahu ja majandusliku heaolu projekt ning meie ühine vastutus on hoida Euroopat ühtse ning edukana,” ütles Rõivas. “Kui soovime, et Euroopa Liit oleks oma kodanikele heaolu allikas ka tulevikus, peame olema avatud nii uutele tehnoloogiatele kui tihedamale koostööle teiste kontinentidega.”

Rõivase sõnul on Euroopa Liidu kõige tugevamaks vundamendiks ühised väärtused ning nende kaitsmisel ei tohi mingil juhul teha järeleandmisi, olgu lühiajalise majanduskasu või odava populaarsuse nimel.

Euroopa päeva puhul toimuva tuleviku-debati korraldab Euroopa arvamusliidrite mitteametlik ühendus Civico, kuhu kuuluvad lisaks Rõivasele veel näiteks Prantsusmaa endine peaminister Alain Juppé, Belgia endine peaminister Guy Verhofstadt, Läti endine president Vaira Vike-Freiberga, ka kirjanik Sofi Oksanen ning mitmed Euroopa Parlamendi liikmed, Euroopa Komisjoni endised volinikud, kodanikuaktivistid, kultuuritegelased ja ettevõtjad.

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected] 
Päringud: [email protected] 

 

Tagasiside