Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Taavi Rõivas kohtus täna Londonis Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumise ministri David Davisega, Euroopa Liidust lahkumise ministeeriumi riigiministri David Jonesiga ning Euroopa Liidust lahkumise ministeeriumi aseministri lord Bridges of Headleyga.

Rõivas rõhutas kohtumisel Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi koostöö jätkumise tähtsust pärast Brexitit. “Meil on ühised väärtused ja huvid. Suurbritannia on jätkuvalt Euroopa Liidu ning Eesti jaoks oluline partner nii poliitilistes, majanduslikes kui julgeoleku küsimustes. Suurbritannia on ka eelmisel suvel kokkulepitud NATO idatiiva tugevdamise poliitikat juhtiv riik,“ ütles Rõivas.

„Eesti jaoks on tähtis, et lahkumiskõnelused oleksid sujuvad ning et kogu protsessi kammertoon oleks kohe algusest peale õiges helistikus. See paneb aluse koostööle ja usaldusele ning siin on Eestil eesistujana suur vastutus. Eile Briti parlamendi alamkoja Brexitit võimaldava hääletuse tulemus näitab, et peaminister May plaan käivitada lahkumiskõnelused märtsis on realistlik,“ lisas Rõivas.

Suurbritannia otsustas 2016. aasta juunis toimunud referendumi tulemusel Euroopa Liidust välja astuda. Ühendkuningriigi referendumil osales kokku 33,6 miljonit inimest ehk 72 protsenti valijatest.

Fotod kohtumiselt

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

 

Tagasiside