Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Lauri Hussar kohtus Eestis visiidil viibiva Ukraina parlamendi delegatsiooniga, mida juhib Ukraina-Eesti parlamendirühma esimees Arseni Puškarenko.

Kohtumistel käsitleti Ukraina toetamist võitluses Venemaa agressiooni vastu, praegust olukorda sõjakeerises olevas riigis, Kahhovka  katastroofi tagajärgi ja Eesti võimalusi Ukraina abistamiseks. Samuti arutati koostööd Ukraina liikumisel NATO ja Euroopa Liiduga.

Hussar pidas tähtsaks parlamentide vahelist tihedat koostööd, mis võimaldab kahe riigi poliitikutel operatiivselt informatsiooni vahetada ja leida võimalusi Ukraina mitmekülgseks toetamiseks.

Hussar ütles kohtumisel, et Riigikogu tegi just äsja avalduse, kus nõuab Ukraina-vastase agressioonikuriteo planeerijate, ettevalmistajate, vallapäästjate ja täideviijate isiklikule vastutusele võtmist ning kutsub looma selleks ÜRO egiidi all rahvusvahelist eritribunali.

„Eesti toetab Ukrainat võiduka lõpuni sõjas agressori vastu ja edaspidi Euroopa Liidu  ja NATO liikmena,“ ütles Hussar. Ta toonitas, et sõda Ukrainas otsustab mitte ainult Ukraina vaid kogu maailma tuleviku.

Ukraina delegatsiooni juht Arseni Puškarenko ütles, et Ukrainas hinnatakse kõrgelt Eesti panust Ukraina toetamisel nii sõjaolukorras kui ka kavandatud ülesehitustöös. Ta märkis tunnustavalt ära tiheda koostöö parlamentide vahel ja Eesti poliitikute visiidid sõjakeerises olevasse Ukrainasse, millel on olnud suur moraalne toetav tähendus. Tema sõnul on kõik praeguse visiidi käigus toimunud kohtumised olnud sisutihedad ja viljakad.

Visiidi käigus kohtusid ülemraada liikmed veel Riigikogu aseesimeeste Toomas Kivimägi ja Jüri Ratase ning riigikaitsekomisjoni ja Eesti-Ukraina parlamendirühma liikmetega. Delegatsioonil olid kohtumised ka Riigikogu fraktsioonides.

Peale Riigikogu külastas Ukraina delegatsioon Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskust ning kohtus terviseminister Riina Sikkutiga. Samuti olid saadikutel kohtumised Siseministeeriumi ja Päästeameti esindajatega.

Fotod kohtumiselt: (autor: Erik Peinar / Riigikogu Kantselei)

Riigikogu pressiteenistus 
Gunnar Paal, 631 6351, 5190 2837
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside