Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu vastvalitud juhatuse liikmed Henn Põlluaas, Helir-Valdor Seeder ja Siim Kallas andsid XIV koosseisu esimese istungi järel pressikonverentsi, kus rõhutasid parlamentaarse demokraatia tähtsust.

Riigikogu esimees Henn Põlluaas märkis, et Riigikogu uus koosseis asub tööle poliitiliselt laetud olukorras, kuid see on märk demokraatiast. Põlluaasa sõnul on Riigikogu kohustus seista Eesti suveräänsuse, demokraatia, sõnavabaduse ning oma riigi ja rahva huvide eest. Esimees avaldas veendumust, et uus koosseis ja uus juhatus saavad oma tööga suurepäraselt hakkama.

Aseesimees Helir-Valdor Seeder ütles, et on veendunud parlamentaarse demokraatia toetaja ja tema eesmärk on Riigikogu autoriteeti tõsta. Aseesimehe sõnul on vaja saavutada seadusandliku ja täitevvõimu vahel parem tasakaal. Seeder lisas, et arutelud peaksid jääma Riigikogusse ja poliitikat tuleks vähem teha tänavatel.

Aseesimees Siim Kallas nentis, et parlament ja valitsus on ühe medali kaks poolt. Kallase sõnul teeb värskelt valitud Riigikogu juhatus kõik selleks, et parlamendil oleks väärikas ja tõsine koht Eesti demokraatlikus otsustusprotsessis. Aseesimees ütles, et juhatusel on selleks mitmeid ideid.

Fotod Riigikogu XIV koosseisu avaistungilt ja juhatuse pressikonverentsilt.

Riigikogu uue juhatuse pressikonverentsi videosalvestis.

(Fotod ja salvestis laekuvad viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Kristi Sobak
tel 631 6592, 51 906 975
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside