Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu juhatus valis Riigikogu Kantselei direktoriks senise asedirektori Antero Habichti, kelle ametiaeg algab 12. jaanuaril ja kestab viis aastat. Kantselei senine direktor Peep Jahilo asus oktoobris tööle Presidendi Kantselei direktorina.

Habicht alustas Riigikogu Kantselei teenistuses tööd 2014. aasta märtsis õigus- ja analüüsiosakonna juhatajana. Aastal 2017 täitis ta kümme kuud roteeruva ametniku asemel kantselei asedirektori tööülesandeid. Alates 2019. aasta novembrist töötas ta kantselei asedirektorina.

Aastatel 2004 – 2014 töötas ta erinevatel ametikohtadel Justiitsministeeriumis ja enne seda Maksu- ja Tolliametis. Tal on magistrikraadile vastav kvalifikatsioon õigusteaduses ning ta on end täiendanud mitmetel õigus- ja juhtimisalastel koolitustel.

Riigikogu kantselei direktori avalikule konkursile laekus 18 avaldust. Riigikogu juhatus kohtus eelvaliku läbinud kolme kandidaadiga ja langetas otsuse pärast Riigikogu vanematekogu arvamuse ärakuulamist. Vanematekogusse kuuluvad lisaks juhatusele Riigikogu fraktsioonide esimehed. Riigikogu juhatus tänab kõiki konkursil osalenud kandidaate.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
6316356; 515 3903
[email protected]   
Päringud: [email protected]

 

 

Tagasiside