Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Eiki Nestor ja aseesimehed Enn Eesmaa ning Kalle Laanet võtsid koosseisu viimase korralise istungi järel kokku XIII Riigikogu töö.

Eiki Nestor avaldas heameelt, et Riigikogu komisjonide töö on viimase nelja aasta jooksul tunduvalt avatumaks muutunud ja tänas kõiki komisjonide töösse panustanud huvirühmi. Esimees tõstis esile ka Riigikogu rolli Eesti Euroopa Liidu eesistumise korraldamisel ning kiitis selle heaks töötanud ametnikke ja parlamendisaadikuid. Nestor kinnitas, et viie esimehe ametis oldud aasta jooksul pole ta näinud varem ega hiljem paremini korraldatud eesistumise üritusi kui Eestis.

Enn Eesmaa tänas oma sõnavõtus valijaid, Riigikogu liikmeid ja kolleege juhatusest. Aseesimehe sõnul koosnes Riigikogu juhatus diplomaadi-tüüpi poliitikutest, kes suutsid suures saalis sageli ka kõrgeks tõusnud temperatuure ohjeldada ja konstruktiivsust hoida. Eesmaa märkis, et on suur tõenäosus, et lõpetava koosseisu kuuest erakonnast viis jätkavad ka uues Riigikogus. Aseesimehe sõnul tõestab see, et uljalt kritiseerides ei pruugi edu saavutada ja valija oskab märgata olulist ja järjepidevust.

Kalle Laanet tänas ka ajakirjanikke, kes tema hinnangul püüavad anda Riigikogu tööst objektiivse pildi. Aseesimees kiitis kolleege, kes tänavatel üha tulisemaks muutuvast valimiskampaaniast hoolimata Riigikogu saalis soliidseks jääda suutsid. Laaneti sõnul seisab Riigikogu järgmise koosseisu ees väljakutse vaadata peeglisse ja riigireformi vaimus välja mõelda, kuidas Eesti parlament peaks tulevikus jätkama.

XIII Riigikogu avaistung toimus 30. märtsil 2015.

Fotod juhatuse pressikonverentsilt.

Riigikogu juhatuse pressikonverentsi videosalvestist saab vaadata: https://www.youtube.com/riigikogu

Riigikogu liikmete ühispilt.

(NB! Fotod ja salvestis laekuvad viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Kristi Sobak
tel 631 6592, 51 906 975
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside