Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Henn Põlluaas ja aseesimehed Helir-Valdor Seeder ning Siim Kallas võtsid viimase korralise istungi järel kokku XIV koosseisu esimese kevadistungjärgu töö ja vaatasid ette sügisesse.

Riigikogu esimees Henn Põlluaas tõstis esile täna heaks kiidetud alkoholi aktsiisimäärade langetamise seadust. Ta avaldas lootust, et piirikaubandus Lätiga saab lõpu ja Soome turistid tulevad Eestisse tagasi. Lisaks tõi esimees välja, et praegust geopoliitilist olukorda silmas pidades on oluline muutmata kujul uuesti vastu võetud seadus, mis annab Kaitseväele suuremad õigused varjatud taustakontrolliks. Sügis tuleb Põlluaasa sõnul Riigikogus töine, sest koalitsioon asub ellu viima koalitsioonileppes paika pandud küsimusi.

Aseesimees Helir-Valdor Seeder nentis, et XIV koosseisu töö algas pikkade koalitsiooniläbirääkimiste tõttu tavapärasest hiljem ja esmakordselt ka aktiivse kampaaniaperioodi ajal, sest Riigikogu valimistele järgnesid kohe Euroopa Parlamendi valimised. Aseesimehe sõnul jättis see oma närvilisuse pitsati ja esimest korda tuli Riigikogul menetleda vaid poolteist kuud ametis olnud valitsuse umbusaldusavaldust. Sügisel on Seedri sõnul fookuses riigieelarve strateegia ja tuleva aasta riigieelarve menetlemine.

Aseesimees Siim Kallas lisas, et Riigikogu töö toimib nagu alati, mõnikord on pinged suuremad, kuid koalitsioon teeb oma tööd ja opositsioon oma. Kallase sõnul on praegu veel koalitsiooni ja opositsiooni vahel selge jaotus, ehkki aktsiisimäärade langetamise poolt hääletasid täna ka mitmed opositsioonisaadikud. Aseesimehe sõnul tuleb arvatavasti selliseid koalitsiooni ja opositsiooni koostöömomente edaspidi rohkem ette, mis tuleb Riigikogu tööle kasuks.

Riigikogu XIV koosseis kogunes esimesele istungile 4. aprillil. Sügisistungjärk algab 9. septembril.

Riigikogu pressiteenistus
Kristi Sobak
tel 631 6592, 51 906 975
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside