Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Jüri Ratas väljendas tänasel kohtumisel Kiievis Ukraina Ülemraada esimehe Ruslan Stefantšukiga Eesti täielikku toetust Ukrainale.

Ratase sõnul pole maailma demokraatlikus kogukonnas kahtlust, et Ukraina suveräänsus ja territoriaalne terviklikkus on tingimusteta. „Iseseisvasse riiki sissetung on rahvusvahelise õiguse jäme rikkumine,“ ütles Ratas. Ta meenutas, et sõda Donbassis on kestnud juba kaheksa aastat ja see peab kohe lõppema.

Ratas kinnitas Ukraina kolleegile samameelsete demokraatlike riikide ja liitlaste koostööd ning andis lubaduse, et Ukrainat ei jäeta üksi. „Meie kohus on toetada Ukrainat võitluses teie territoriaalse terviklikkuse ja suveräänsuse eest,“ ütles Ratas.

Kohtumisel arutati praegust julgeolekuolukorda ja parlamentide vahelise koostöö plaane.

Ka kohtumisel Ukraina peaminister Denys Shmyhaliga kinnitas Ratas, et Eesti toetab Ukrainat igakülgselt nii kahepoolselt kui rahvusvahelistes organisatsioonides. Lähemalt räägiti julgeolekualasest koostööst, sealhulgas relvaabist, arengukoostööst ja humanitaarabist ning küberkaitsekoostööst.  

Riigikogu esimees esines ka sõnavõtuga digitaalarengu ja digiteenuste tippkohtumisel Diia Summit. Ta kõneles demokraatlike ühiskondade digitaliseerimisest Eesti näitel ning rõhutas, et digiriigi areng peab olema kodanikukeskne ja seadusandlus peab seda toetama.

Riigikogu esimeest saadavad visiidil Ukraina-Eesti parlamendirühma esimees Mati Raidma ja Riigikogu liige Urmas Reinsalu. Pärastlõunal asetas Eesti delegatsioon lillede Tundmatu sõduri hauale ning mälestas 1930. aastatel Ukraina näljahädas hukkunuid. Homme külastab delegatsioon okupeeritud Krimmi kontrolljoont ja tutvub sealse olukorraga.

Visiidi fotod. (Erik Peinar, Riigikogu Kantselei)

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside