Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Henn Põlluaas külastab täna Ämari lennubaasi, kus tervitab NATO Balti õhuturbe missioonil aasta alguses teenistust alustanud Poola lennusalga õhuväelasi.

Põlluaasa sõnul on NATO Balti õhuturbe missioon kollektiivne kaitsetegevus, mis on suunatud rahu ning stabiilsuse säilitamisele terves meie regioonis. 

„Eesti ja Poola on head liitlased nii NATO-s kui Euroopa Liidus. Meid seovad sarnased ajalookogemused, väärtushoiakud ja ühine arusaam tänastest julgeolekuriskidest. Meil on ühine naaber, Venemaa, kes on hüljanud rahvusvahelise õiguse ja rahvusvahelised kokkulepped ning püüab enda kasuks ümber kirjutada isegi tegelikku ajalugu,“ ütles Riigikogu esimees.

Põlluaasa sõnul on hiljutine Poola süüdistamine II maailmasõja algatamises selle üheks näiteks. Samuti Venemaa agressioonid Gruusia ja Ukraina vastu. „Me mõistame sellise tegevuse resoluutselt hukka,“ ütles Põlluaas. „Kõik see meenutab meile iga päev, et julgeolekuoht ida poolt ei ole kuhugi kadunud. Seetõttu tervitame südamest NATO liikmesriikide abi meie piiride kaitsel.“

Riigikogu esimees tervitab Tšehhi õhuturbe üksuselt vastutuse üle võtnud Poola õhuväelasi koos Poola suursaadik Grzegorz Kozłowskiga.

Ämari lennubaasi külastavad ka riigikaitsekomisjoni esimees ja kaitsetööstuse toetusrühma esimees Andres Metsoja ja Eesti-Poola parlamendirühma esimees Aadu Must.  

Poola teostab õhuturvet Eestis esimest korda. Jaanuarist aprillini valvavad Eesti õhuruumi neli Poola õhujõudude F-16 tüüpi hävitajat. Tänaseks on Balti õhuturbesse panustanud 16 liitlast, neist õhuturvet on teinud Ämarist üheksa: Belgia, Hispaania, Itaalia, Poola, Prantsusmaa, Saksamaa, Suurbritannia, Taani ja Tšehhi.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

 

 

 

Tagasiside