Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Henn Põlluaas meenutas taasiseseisvumispäeva pöördumises, et 29 aastat tagasi varises kurjuse impeerium kokku ning Eesti kuulutati taasiseseisvaks ja lahku löönuks meid okupeerinud Nõukogude Liidust.

„Kui taasiseseisvus välja kuulutati, tuli eestlastel pisar silmi. Tankid lahkusid. Hirm haihtus. Kurjuse impeerium varises kokku. Ootusest ja lootusest vabadusele oli saanud reaalsus,“ meenutas Põlluaas.

Riigikogu esimehe sõnul tuleb hoida ja kaitsta seda saavutust, eesti rahvast, suveräänsust, oma lippu, au ja uhkust. „Eestlasi on vähe, oleme üks väiksemaid rahvusriike maailmas. Me peame säilitama usu oma riiki, rahvasse ja tulevikku ning püüdma parema homse poole. Nii, nagu seda tehti Eesti riigi loomisel ja taasiseseisvumisel,“ ütles Põlluaas.

Eesti Vabariigi taasiseseisvumispäeva puhul asetab 20. Augusti Klubi juhatus kell 10 lillede ja küünlad lahkunud kolleegide kalmudele Metsakalmistul. Kell 11 toimub lillede asetamise tseremoonia 20. augusti mälestuskivi jalamil Toompea nõlval. Keskpäeval peab 20. Augusti Klubi üldkoosoleku Toompea lossi Valges saalis, kus kohaletulnuid tervitavad Riigikogu esimees Henn Põlluaas ja peaminister Jüri Ratas.

Riigikogu esimehe videopöördumine

Riigikogu esimehe pöördumise tekst

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

 

Tagasiside