Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Jüri Ratas sõidab täna ühepäevasele visiidile Soome, et avaldada toetust Soome ühinemisele NATOga.

Ratase sõnul on Venemaa jõhker kallaletung Ukrainale muutnud pöördumatult julgeolekuolukorda Euroopas. „Eesti toetab kindlalt nii Soome kui ka Rootsi kiiret ühinemist NATOga. Oleme valmis kiireks läbirääkimiste protsessiks ja lepete viivitusteta ratifitseerimiseks. See oleks suur samm, mis tugevdab kogu Läänemere piirkonna julgeolekut,“ ütles Riigikogu esimees.

Ratas kohtub Helsingis Eduskunna esimehe Matti Vanhaneni, aseesimeeste Antti Rinne ja Juho Eerola, Soome-Eesti parlamendirühma juhi Mikko Savola ning keskkonnakomisjoni esimehe Juha Sipiläga. Samuti kohtub Ratas visiidil Soome rahandusministri Annika Saarikkoga ning külastab Eesti saatkonda, kus toimub kohtumine kohalike eestlastega.

Visiit toimub ajal, kui Eduskund arutab ja hääletab eelnõu, millega Soome taotleb NATO liikmesust. Kohtumistel tulevad kõne alla Soome edasised tegevused liikmesuse saamisel, samuti räägitakse Venemaa jätkuvast survestamisest ja Ukraina toetamisest.

Lisaks Ratasele osalevad visiidil Eesti-Soome parlamendirühma esimees Helmen Kütt ja parlamendirühma kuuluv Aivar Sõerd.

Fotod visiidilt (galerii täieneb jooksvalt alates keskpäevast, autor: Erik Peinar, Riigikogu Kantselei)

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
tel 631 6356, 520 0323
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside