Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Jüri Ratas kohtus täna videosilla vahendusel Islandi parlamendi esimehe Steingrímur Jóhann Sigfússoniga, kellega räägiti Islandi ajaloolisest rollist Eesti iseseisvuse taastamisel ning Põhja- ja Baltimaade tihedast koostööst.

„Eestlased mäletavad alati, et Island oli esimene riik, kes tunnustas meie taastatud iseseisvust 22. augustil 1991,“ ütles Ratas Islandi ametikaaslasele, kes toona oli Islandi valitsuse liige.

Ratas avaldas lootust, et koroonaohu möödumisel saame selle aasta augustis koos tähistada iseseisvuse taastamise 30. aastapäeva ja esitas Islandi parlamendi esimehele kutse pidustustel osaleda.  

Eesti ja Islandi parlamendi esimehed vahetasid videokohtumisel kogemusi parlamendi kaugtöö kogemusest ja rääkisid parlamentaarsest koostööst Põhja- ja Baltimaade vahel.

„Põhja- ja Baltimaade tihe koostöö on tõstnud meie piirkonna tähtsust ja selle koostöö jätkumine on üks meie prioriteetidest,“ ütles Ratas. Tema sõnul peame tegema veelgi tihedamat koostööd küber- ja digivaldkonnas, olgu selleks andmete vahetamine piiride ületamisel või tervisevaldkond.

„Eesti on alati valmis jagama nii oma positiivseid kui ka negatiivseid kogemusi ja õppima teiste riikide kogemusest,“ rääkis Ratas. „Oleme tänulikud Islandi osalemise eest eFP-s ja ootame teie partnerlusotsust NATO küberkaitsekeskuses Tallinnas.“

Ratas tänas Islandit ka väärtuslike nõuannete eest Eesti vaatleja staatuse taotlemisprotsessil Arktika Nõukogus.

Mõlema parlamendi esimehed pidasid oluliseks ka koostööd Euroopa Majanduspiirkonnas ning senisest tugevamat toetust Idapartneritele, aga ka arengukoostööd Aafrika riikide toetamisel.  

Islandi parlamendi esimees õnnitles Jüri Ratast Riigikogu esimeheks valimise puhul.

Fotod (autor: Erik Peinar, Riigikogu Kantselei)

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

 

 

 

 

Tagasiside