Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Eiki Nestori osaleb Iirimaal Dublinis pidulikul istungil, millega tähistatakse Iiri parlamendi alamkoja (Dáil Éireann) 100. aastapäeva.

Nestori sõnul näitab ühe parlamendi sajanda aastapäeva tähistamine, et parlamentaarne demokraatia on ennast riigi töö korraldamisel hästi õigustanud. „Rahva valitud parlament töötab vahel küll aeglasemalt kui me seda sooviksime, kuid see võtab arvesse erinevaid seisukohti ja arvamusi ning otsib kompromisse,“ ütles Nestor.

Nestor märkis, et Riigikogu on Iiri parlamendiga üheealine ja tähistab aprillis samuti poliitiliste arutelude ja õigusloome sajandat sünnipäeva. „Sada aastat on küll pikk aeg ühe inimese elus, kuid riigina  oleme veel noored ja meil on mida koos õppida ja kuhu areneda,“ ütles Nestor.

Nestor tõi eraldi välja ka selle, et  Eesti ja Iirimaa suhted on jätkuvalt väga head. „Eesti on toetanud ja toetab ka tulevikus Iiri seisukohti Brexiti läbirääkimistel koos teiste Euroopa Liidu liikmesriikidega,“ ütles Nestor.

Sada aastat tagasi keeldus enamik Suurbritannia 1918. aasta üldvalimistel Iirimaalt valitud parlamendiliikmeid asumast oma kohtadele Briti parlamendi alamkojas ning asutasid Iiri parlamendi. Iiri parlament kogunes esimest korda 21. jaanuaril 1919, võttis ühepoolselt vastu iseseisvusdeklaratsiooni ja kuulutas selle välja Iiri Vabariigi nimel. Iiri parlamendi 100. aastapäevale pühendatud pidulik istung toimub ümarsaalis, kus kuulutati välja Iiri vabariik.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside