Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Jüri Ratas osaleb täna ja homme Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) liikmesriikide parlamendiesimeeste konverentsil Ateenas.

Kohtumisel vahetatakse kogemusi ja ideid COVID pandeemiast tingitud tervisekriisiga toimetuleku, kliimamuutusest tingitud väljakutsete ning Euroopa kodanike ühise tuleviku teemadel.

Riigikogu esimehel on Ateenas kavas ka mitmed kahepoolsed kohtumised ametikaaslastega.

Pärast koroonakriisiist tingitud distantseerumist saavad 47 liikmesriigi parlamentide esimehed võimaluse kohtuda ning vahetada konverentsi avapaneelis arvamusi ja kogemusi, kuidas edasi liikuda praeguses tervisekriisis.

Arutelu teine paneel keskendub keskkonnaprobleemidele. Ülemaailmse poliitika peamine eesmärk praegu ja lähitulevikus on tegeleda kliimamuutusest tingitud väljakutsega. Seejuures on parlamentide roll väga oluline riiklike prioriteetide seadmisel, juhendamisel ja järelevalve teostamisel ning piisavate vahendite tagamisel. Samuti on oluline nende panus sidusrühmade vahelise dialoogi edendamisel kohalikul, riiklikul, piirkondlikul ja rahvusvahelisel tasandil.

Konverentsi lõpetavad arutelud Euroopa kodanike ühise tuleviku teemadel, kus lähtekohtadena on välja toodud noorte hääle tugevdamine, innovatsioon ja areng tehnoloogilise tuleviku poole, tagades samas demokraatliku kontrolli selle üle, et keegi ei jääks maha.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

 

 

 

 

 

Tagasiside