Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Jüri Ratas on ametlikul visiidil Ukrainas. Teda saadavad Riigikogu Ukraina-Eesti parlamendirühma esimees Mati Raidma ja Riigikogu liige Urmas Reinsalu.

Visiiti algab kohtumisega Ukraina Ülemraada esimehe Ruslan Stefantšukiga.

Seejärel esineb Riigikogu esimees sõnavõtuga digitaalarengu ja digiteenuste tippkohtumisel Diia Summit, kus ta kõneleb demokraatlike ühiskondade digitaliseerimisest Eesti näitel.

Pärastlõunal asetab Eesti delegatsioon lillede Tundmatu sõduri hauale ning mälestab 1930. aastatel Ukraina näljahädas hukkunuid, kelle auks on püstitatud skulptuur “Lapsepõlve kibe mälestus”.

Visiidi käigus kohtub delegatsioon peaminister Denys Shmyhaliga. Veel kohtutakse Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) esindajaga Ukrainas Jarno Habichtiga ja tutvutakse tehnoloogiliste idufirmade inkubaatoriga Lift99.

Kolmapäeval külastab delegatsioon okupeeritud Krimmi kontrolljoont ja tutvub sealse olukorraga. Samuti käiakse Hersoni sadamalinnas ja kohtutakse sealse piirkonnanõukogu juhi Oleksandr Samoilenkoga ning Ukraina presidendi alalise esindajaga Anton Korynevitšiga.

Kohtumiste peateemadena käsitletakse julgeolekupoliitilist olukorda, kahepoolseid suhteid ja Eesti toetust Ukrainale, suhteid Venemaa, NATO ja Euroopa Liiduga, aga ka arengukoostööd ja humanitaarabi.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside