Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Jüri Ratas on täna ja homme ametlikul visiidil Šveitsi Konföderatsioonis. Teda saadavad väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ja Riigikogu liige Helle-Moonika Helme.

Täna kohtub Ratas oma ametikaaslase Šveitsi Rahvusnõukogu esimehe Andreas Aebiga. Seejärel toimub kohtumine Šveitsi riigisekretäri Livia Leuga, kes juhib ühtlasi läbirääkimisi Euroopa Liiduga.      

Pärastlõunal kohtub delegatsioon föderatsiooni ja kantonite volinikuga Šveitsi digitaalse halduse alal Peppino Beat Giarrittaga ning digiteerimise ja IKT juhtimise osakonna juhataja Daniel Markwalderiga.

Delegatsioon tutvub ka UNESCO maailmapärandite hulka kuuluva Berni vanalinnaga ning kohtub Eesti Kultuuri Seltsi ja Kantonite Nõukogu esimehe Alex Kuprechtiga.

Kolmapäeval tutvub delegatsioon Euroopa Tuumauuringute Keskusega (CERN) ja kohtub Rahvusvahelise Korvpalliliidu (FIBA) peasekretäri Andreas Zagklisega. Lisaks arutatakse koostööd Parlamentidevahelise Liidu (IPU) kohapealse delegatsiooniga. Pärastlõunal osaleb delegatsioon Zürichis Eesti aukonsulaadi avamisel ja kohtub Šveitsi-Eesti Seltsi esindajatega.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

 

Tagasiside