Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Henn Põlluaas kohtus täna videosilla vahendusel Leedu parlamendi esimehe Viktorija Čmilytė-Nielseniga, kellega räägiti kroonviirusega toimetulekust, parlamentaarsest koostööst kahe riigi vahel ja Läänemerepiirkonna koostöövõimalustest.

Ühiselt tõdeti, et Balti riikidena jagatakse ühist ajalugu ja samu väärtusi. „Oleme ühed lähimad partnerid üksteisele,“ tõdes Põlluaas. „Koos tegutsedes saame ka rahvusvahelisel tasandil rohkem saavutada kui eraldi. Seda näiteks kavandades ühiseid visiite partnerite juurde.“

Põlluaas tõi esile hästi väljakujunenud koostööd Põhjamaade ja Balti riikide parlamentide esimeeste vahel, kellega jätkatakse arutelu nii majanduse, julgeoleku kui loodushoiu teemadel. „Tulenevalt ühisest regioonist jagame nendes valdkondades samu väljakutseid,“ ütles Põlluaas.   

Mõlema parlamendi esimehed andsid ülevaate COVID-19 olukorrast ning vaktsineerimise tempost. Samuti vahetati kogemusi parlamentide töökorraldust koroonakriisi ajal ja võrreldi kaugistungite lahendusi.

Ühiselt meenutati, et homme möödub 30 aastat Leedu iseseisvuse taastamisele järgnenud Vilniuse teletorni kaitsmisest. Põlluaas avaldas kaastunnet kõikidele toonastes sündmustes hukkunute lähedastele. Seda päeva tähistab Leedu homme riikliku tähtpäevana, mille käigus mälestatakse hukkunuid ja meenutatakse vabadusvõitlejaid.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
epp-mare.kukemelk@riigikogu.ee
Päringud: press@riigikogu.ee

 

Tagasiside