Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Jüri Ratas kohtus täna videosilla vahendusel Kanada parlamendi alamkoja esimehe Anthony Rotaga, kellega räägiti kahepoolse parlamentaarse koostöö tõhustamisest, kliimamuutuste vastu võitlemisest ning COVID-19 viiruse leviku hetkeolukorrast.  

„Eestil on Kanadaga aktiivne ja hea kahepoolne koostöö,“ ütles Ratas. „Meie riigid on olnud head liitlased NATOs ja partnerid ÜROs.“ Ratase hinnangul saaks tuginedes senisele heale koostööle koos suurema panuse anda ka Parlamentidevahelise Liidu (IPU) tegevusse. „See ülemaailmne organisatsioon pakub parlamentaarsel tasemel häid võimalusi ülemaailmselt oluliste teemade arutamiseks, olgu need seotud Arktika arengu, julgeoleku või kliimamuutuste küsimustega,“ ütles Ratas. Ta kutsus Kanada kolleegi üles septembris Viinis toimuva IPU spiikrite konverentsi raames korraldama Eestiga kahasse kliimamuutuste vastu võitlemise teemal seminari.

Ratas tänas Kanadat panuse eest meie piirkonna julgeolekusse ja kinnitas, et kõigi Balti riikide jaoks on väga oluline Kanada tegevus NATO pataljoni lahingugruppide raamriigina Lätis ning väga head transatlantilised suhted tervikuna.

Ratas märkis kohtumisel Kanada ametikaaslasega ka, et Kanadas on suur eesti juurtega inimeste kogukond. „Üle 25 000 inimesega kogukond on võrreldav keskmise suurusega linnaga Eestis,“ ütles Ratas. Ta tänas Kanadat nende inimeste vastuvõtmise ja toetamise eest 2. maailmasõja ajal.

Ratas ja tema Kanada ametikaaslane jagasid veel informatsiooni COVID-19 viiruse levikust, selle vastu vaktsineerimise hetkesisust ja piirangute järk-järgulisest leevendamist Eestis ja Kanadas.

Kohtumise fotod (autor: Erik Peinar, Riigikogu)

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
6316356; 515 3903
[email protected]   
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside