Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Henn Põlluaas ütles rahvusvahelise totalitaarsete režiimide ohvrite mälestuspäeval Eesti kommunismiohvrite memoriaali õunaaias toimunud tseremoonial peetud kõnes, et täna 81 aastat tagasi sõlmitud Molotov-Ribbentropi pakt muutis ajalugu ja miljonite inimeste saatust.

„Eestile tähendas MRP meie riigi kadumist maailmakaardilt. Baaside lepingu pealesurumist, punasõdurite sissemarssi ja hääletut alistumist,“ meenutas Põlluaas pakti ja sellega kaasnenud salajast osa.

„Tänane Venemaa jätkab stalinlikku laienemispoliitikat. Kremli imperiaalsed ambitsioonid ei ole mitte kusagile kadunud. Nii meie kui maailma üldsus on hukka mõistnud Venemaa agressioonid Gruusias ja Ukrainas, Lõuna-Osseetia ja Abhaasia hõivamise ning Krimmi okupeerimise ja annekteerimise. Kahjuks ei ole välistatud agressioonivõimalus ka diktatuurist vabaneda püüdva Valgevene rahva vastu,“ rääkis Põlluaas.

Riigikogu esimees ütles, et arvestades ajaloo õppetunde, tuleb meil tähelepanelikult jälgida naaberriigi tegevust. „Me oleme väike rahvas, me peame tegutsema targalt, et jääda ellu. Me peame panustama iseseisvasse kaitsesse ja NATO liitlaste kohalolekusse. Ainult nii suudame me säilitada oma riiki, rahvast ja iseseisvust,“ kõneles ta.

Memoriaali aias toiminud mälestustseremoonial kõnelesid president Kersti Kaljulaid, justiitsminister Raivo Aeg, Tallinna Memento ühenduse esindaja Peep Varju ning Eesti õpilasesinduste liidu juhatuse esimees Marcus Ehasoo. Toimus mälestuspalvus ja -kontsert. Pärast kontserti istutati aeda õunapuu, millega pandi alus uuele traditsioonile.

Mälestustseremoonia fotod  Fotod laekuvad viivitusega! (autor: Erik Peinar, Riigikogu)

Riigikogu esimehe kõne

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
tel 631 6356, 515 3903
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside