Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Jüri Ratas osaleb Põhja- ja Baltimaade (NB8) parlamentide esimeeste hübriidkonverentsil Kopenhaagenis, kus arutelu keskmes on Euroopa riikide vastu Valgevene režiimi korraldatud hübriidrünnakud ja illegaalne immigratsioon ning omavaheline edasine koostöö.

Põhja- ja Baltimaade spiikrite traditsioonilisel kohtumisel annavad kõik osalejad esmalt ülevaate olulistest päevakajalistest küsimustest oma parlamendis. Taani parlamendi spiiker annab ülevaate parlamendi ja valitsuse omavahelisest töökorraldusest.

Läti ja Soome parlamendi spiikrid kõnelevad kodanike kaasamistest parlamendi töösse. Eesti ettepanek on tõhustada alaliste komisjonide koostööd, et saavutada reaalsed tulemused, näiteks sotsiaalkomisjonide arutelu käivitamine digiretsepti vastastikuseks tunnustamiseks.

Põhjamaade ja Balti riikide koostöö ehk NB8 on alates 1992. aastast toonud ühe laua taha kokku Soome, Rootsi, Norra, Island, Taani, Eesti, Läti ja Leedu. NB8 spiikrite esimene kohtumine toimus 1997. aastal Rootsis Karlskronas.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

 

 

 

 

Tagasiside