Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Jüri Ratas kohtus täna videosilla vahendusel Rootsi parlamendi esimehe Andreas Norléniga, kellega räägiti sõbralike kahepoolsete parlamentaarsete suhete ja regionaalsete suhete arengust ning COVID-19 olukorrast.

„Eestil ja Rootsil on ajalooliselt tugevad sidemed,“ ütles Ratas Rootsi ametikaaslasele. „Meie kahepoolsel koostööl on tugevad traditsioonid ja meie majandused on omavahel väga tihedalt seotud.“

Ratase sõnul on Rootsi Eestit palju toetanud ja ajaloost teame, kui palju on rootslased eestlasi aidanud. „Rootsi eesti kogukond on tugev ja väga aktiivne ka täna,“ ütles Ratas. Ta märkis, et tema sugulased elavad ka praegu Rootsis ja sellised inimeste omavahelised otsekontaktid teevad kahe riigi vahelised suhted veelgi lähedasemaks. Ta lisas, et samuti on paljud rootslased seotud Eestiga ning paljud neist just Lääne-Eesti ja saartega.  

Ratas tõstis videokõnes esile Põhja- ja Baltimaade (NB8) koostööd, mis on muutunud  aktiivseks ja loomulikuks. „Loodan, et jätkub Põhja- ja Baltimaade spiikrite traditsioon arutleda ja kooskõlastada seisukohti omavahel ning korraldada ka ühiseid visiite,“ ütles Ratas.

Ratas rääkis ametikaaslasele, kuidas Riigikogu töötab COVID-19 pandeemia ajal ja andis ülevaate Eesti hetkeolukorrast seoses pandeemiaga. Ratas ütles, et viimane aasta on olnud COVID-19 tõttu kogu maailma jaoks väga raske. Ta avaldas lootust, et vaktsineerimised aitavad olukorda muuta ja olukord stabiliseerub ning varsti on võimalik inimestel taas isiklikult kohtuda.

Rootsi parlamendi esimees tervitas Jüri Ratast Riigikogu esimeheks valimise puhul ja esitas kutse tulla koos Läti ja Leedu ametikaaslastega sügisel visiidile Rootsi tähistamaks 30 aasta möödumist Balti riikide iseseisvuse taastamisest. Samuti esitas Rootsi spiiker Ratasele kutse kahepoolseks kohtumiseks. Ta andis ülevaate ka oma riigi tegevusest COVID pandeemia ajal ja märkis, et töötab kontaktide vältimiseks praegu oma kodust.

Fotod (autor: Erik Peinar, Riigikogu Kantselei)

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

 

 

 

 

Tagasiside