Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Jüri Ratas pidas täna tutvumiskõne Soome parlamendi Eduskunta spiikri Anu Vehviläineniga ja Läti parlamendi esimehe Ināra Mūrniecega. Spiikrid rääkisid tänases videokõnes koroonaviiruse levikust, vaktsineerimise käigust ja parlamentaarsest koostööst.

Ratas kinnitas Soome kolleegile, et Eestil on soomlastega väga lähedased ja soojad suhted igal tasandil. „Kahjuks oleme praegu mõlemal pool Soome lahte sunnitud võitlema koroonaviirusega,“ tõdes Ratas. Tema sõnul on Covid-19 olukord Eestis väga keeruline. „Haiglad on koormatud, kuid tulevad toime, meie arstid ja meditsiinitöötajad teevad tänuväärset tööd ja vaktsineerimine edeneb, ehkki mitte nii kiiresti kui soovime. Umbes kolmandik Riigikogu liikmetest sai eile vaktsiini esimese doosi,“ rääkis Ratas Soome spiikrile.

Ratas rääkis tänases videokõnes Läti parlamendi esimehega samuti koroonakriisi seljatamisest ja tänas Lätit abi pakkumise eest Eesti haiglatele, kes praegu suudavad veel patsiente ravida. „Koroonaviiruse leviku olukord Eestis on väga keeruline, kuid loodame, et kehtestatud piirangud ja vaktsineerimiste kasvav arv annavad peagi positiivse muutuse,“ rääkis Ratas.

Videokohtumisel jagasid Eesti ja Läti kolleegid kaugtöö kogemusi kriisi ajal. Veel räägiti kahepoolsest koostööst, Rail Balticu projektist, Balti riikide elektrisüsteemi sünkroniseerimisest ülejäänud Euroopaga ning idapartnerite toetusest demokraatia arendamisel.

„Eestil ja Lätil on palju ühist ja meie parlamendid teevad Balti Assamblees tihedat koostööd,“ rääkis Ratas. „Balti riikidel on ühised väljakutsed ja ühised eesmärgid. Loodan, et kui koroonakriis on möödas, leiame taas võimaluse, et kogemusi jagada ja koostööd süvendada ka silmast-silma.“

Soome parlamendi spiiker ja Läti parlamendi esimees õnnitlesid Jüri Ratast uues ametis ja avaldasid lootust jätkata tihedat koostööd parlamentaarsel tasandil. Ratas avaldas lootust, et augustis, kui Eesti tähistab iseseisvuse taastamise 30. aastapäeva, saavad kolleegid olla meie külalised.

Fotod (autor: Erik Peinar, Riigikogu Kantselei)

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

 

 

Tagasiside