Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Jüri Ratas kohtus täna videosilla vahendusel Poola Seimi marssal Elżbieta Witekiga. Ratas avaldas Poolale toetust Valgevene režiimi poolt korraldatud hübriidrünnakute tõrjumisel Euroopa Liidu ja NATO välispiiril.

„Oleme solidaarsed Leedu, Läti ja Poolaga, jätkame nende toetamist kriisiolukorras ja kasutame kõiki diplomaatilisi töövahendeid rünnaku lõpetamiseks,“ ütles Ratas. 

Ratas kinnitas, et kui Poola vajab abi või toetust, on Eesti valmis igakülgselt toetama. „Eesti jälgib väga tähelepanelikult Valgevene režiimi poolt korraldatud hübriidrünnakut Euroopa Liidu ja NATO välispiiril,“ ütles Ratas.

„Ühtsus ja solidaarsus on täna kõige olulisemad väärtused,“ rõhutas Riigikogu esimees. Tema sõnul peavad Euroopa Liidu liikmesriigid leidma võimalused ja vahendid oma välispiiride tõhusamaks kaitseks ja selle paremaks rahastamiseks.

Marssal Witek andis kohtumisel ülevaate hetkeolukorrast Poola-Valgevene piiril ning tänas Euroopa Liidu ja NATO liikmesriike toetuse eest. Ta mainis, et mitmed riigid on pakkunud Poolale igakülgset abi. Witek pidas oluliseks, et kõik piirkonna riigid räägiksid ühist keelt.

Eesti, Läti, Leedu ja Poola väliskomisjonide algatusel koostati eile ühisavaldus, mis on kuni reedeni avatud allkirjastamiseks ka parlamentide Euroopa Liidu asjade komisjonide juhtidele.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

 

 

Tagasiside