Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimehe Henn Põlluaasa ja Läti president Raimonds Vējonise tänasel kohtumisel keskendus arutelu kahe riigi headele suhetele ja regionaalsele koostööle.

Põlluaas ütles, et Eesti ja Läti on head partnerid, kes teevad tihedat koostööd eri elualadel. „Meil on sarnane ajalugu, meie majandussidemed on tugevad, meie koostöö kultuuri valdkonnas on tihe ning me oleme huvitatud nii digitaalse koostöö kui piiriülese koostöö tihendamisest,“ rääkis Põlluaas.

Põlluaasa sõnul jagavad Eesti ja Läti samu väärtusi ka julgeoleku tugevdamisel regioonis ja NATOs, mille kinnituseks on Ādažis avatud NATO Põhjadiviisi staap, mille juhtriikideks on Taani, Läti ja Eesti.

Kohtumisel räägiti ka Eesti–Läti piiriülese koostöö tõhustamise võimalustest, avalikest teenustest piiriregioonides ja regionaalse ühenduvuse arendamisest.

Läti president õnnitles Riigikogu esimeest ametisse nimetamise puhul. Ta kinnitas, et Läti on Eesti hea sõber ja nõustus, et kahe riigi ajaloos ja tänapäeva koostöös on palju ühist. Vējonise sõnul on kõigi kolme Balti riigi koostöö pidevas arengus, see on väga tõhus ning vajalik.

Läti president tundis huvi Eesti valitsuse moodustamise vastu. Riigikogu esimees andis ülevaate valimistejärgsest poliitilisest olukorrast Eestis ja avaldas lootust, et mõne nädala pärast astub uus valitsus ametisse.  

Kohtumisel osales ka Eesti-Läti parlamendirühma esimees Aadu Must, kes andis põgusa ülevaate Balti riikide parlamentaarsest koostööst ja soovis Lätile edu Balti Assamblee eesistumisel.

Kohtumise fotod.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
epp-mare.kukemelk@riigikogu.ee 
Päringud: press@riigikogu.ee

 

Tagasiside