Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Eiki Nestor ja Knesseti esimees Yuli-Yoel Edelstein kinnitasid kohtumisel Jeruusalemmas, et kahe riigi parlamentide vaheline suhtlus on olnud asjalik ja soe ning avaldasid lootust, et edaspidi on see veelgi tihedam. Knesseti esimees õnnitles Eestit sajanda sünnipäeva puhul ja ütles, et Iisrael tähistab tänavu 70. sünnipäeva.

„Kübervaldkonnas mõtleme Iisraeliga ühtemoodi, meie riiklikud küberjulgeolekuasutused on tihedas suhtluses ja mõlemal riigil on koostööst ainult võita,“ ütles Nestor. Edelsteini sõnul on kahe riigi suhtluses palju arengupotentsiaali, eriti just e-riigi ja küberteemadel.

Esimehed rääkisid kohtumisel Iisraeli parlamendis ka olukorrast Lähis-Idas. Nestori sõnul jälgib Eesti Süürias toimuvat tähelepanelikult. Edelsteini sõnul ei oska keegi konflikti kulgu ennustada ja sõjategevus piirkonnas võib jätkuda veel aastaid. Iisrael on toetanud Süüria sõjapõgenikke rahaliselt ja pakub riigi põhjapiiril meditsiiniabi. Knesseti esimees lisas, et lahtine on ka Gaza konflikti lahendus.

Riigikogu esimeest saadab kohtumisel Eesti-Iisraeli parlamendirühma esimees Keit Pentus-Rosimannus.

Eiki Nestori visiit on esimene ametlik Riigikogu esimehe visiit Iisraeli. Möödunud aasta jaanuaris külastas Knesseti esimees Yuli-Yoel Edelstein Eestit ja Riigikogu.

Riigikogu pressiteenistus
Kristi Sobak
tel 631 6592, 51 906 975
e-post [email protected]
päringud [email protected]

 

Tagasiside