Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Henn Põlluaas kohtus täna India asepresidendi Muppavarapu Venkaiah Naiduga, kellega räägiti kahepoolse parlamentaarse koostöö tihendamisest ja e-valitsemisest.

„Eesti ja India head suhted on viimastel aastatel pidevalt tihenenud,“ ütles Põlluaas. Tema sõnul on Eestil ja Indial küll erinevusi, kuid meil on ka väga palju ühiseid huvisid. Muu hulgas tõi ta esile muutunud julgeolekuolukorras riikidevahelise koostöö terrorismi tõkestamiseks.

Rääkides praktilisest koostööst, ütles Põlluaas, et Eesti on valmis jagama oma kogemusi ja teadmisi digitaalse valitsuse ülesehitamisest. Samuti otsib Eesti rohkem võimalusi koostööks kõrghariduse valdkonnas, äridiplomaatias ning turismi edendamiseks kahe riigi vahel.

Kohtumisel räägiti ka ÜRO julgeolekunõukogu reformist ning mõlemad pooled avaldasid lootust heaks koostööks. Eesti on ÜRO julgeolekunõukogu mittealaline liige aastatel 2020 ja 2021. India valituks osutumisel on meil võimalus koostööd teha 2021. aastal.

Riigikogu esimees kutsus Indiat üles avama oma saatkonda Tallinnas.  

Põlluaas õnnitles India asepresidenti India iseseisvuspäeva puhul, mida riik tähistas 15. augustil. India asepresident Naidu õnnitles Eestit eilse iseseisvuse taastamise päeva puhul. Ta tunnustas Eesti riigi arengut ja kutsus üles jagama omavahel parimaid praktikaid.

India asepresident esitas Riigikogu esimehele küllakutse Indiasse.

Kohtumisel osalesid Riigikogu väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa ja Eesti-India parlamendirühma esimees Sven Sester, kes tõi esile Riigikogu India sõprusrühma pikaajalise hea koostöö India suursaatkonna esindajatega.

Kohtumise fotod.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside