Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Henn Põlluaas osaleb täna Varssavis toimuval Kesk- ja Ida-Euroopa parlamendispiikrite 4. tippkohtumisel, mille fookuses on arutelud piirkonna julgeolekust.   

 

Tippkohtumisel käsitletakse riikide tegevust võitluses terrorismiga ja küberjulgeoleku tagamisel. Samuti Venemaa agressiivset käitumist naabrite suhtes ning sõjalist sekkumist Gruusias, Ukrainas ja Süürias.

Päevakorras on ka majanduskoostööga seotud küsimused, suhete edendamine Ameerika Ühendriikidega ja aktuaalsed poliitilised teemad Euroopa Liidus, sealhulgas riikide rahvuslik identiteet.

Põlluaas kohtub täna kahepoolselt ka Poola alamkoja spiikri Marek Kuchcińskiga, kellega arutatakse Eesti ja Poola kahepoolseid suhteid, koostööd Euroopa Liidu raames ja laiemalt rahvusvahelises poliitikas.

Veel tehakse kohtumisel tagasivaade Kesk- ja Ida-Euroopa ning Baltimaade ajaloolisele minevikule. Käsitletakse 1980. aastate lõpu poliitilisi protsesse üleminekul totalitarismilt demokraatiale ning regiooni edasised arenguid 1990. aastatel ning 21. sajandi kahel esimesel kümnendil.

Kahepäevasel tippkohtumisel osalevad delegatsioonid 19 riigist. Lisaks Kesk- ja Ida-Euroopa riikidele ning Baltimaadele on kaasatud ka Kasahstani, Armeenia, Aserbaidžaani, Valgevene, Bulgaaria, Horvaatia, Moldova, Rumeenia, Serbia, Sloveenia, Türgi ja Kreeka delegatsioonid.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
epp-mare.kukemelk@riigikogu.ee 
Päringud: press@riigikogu.ee

Tagasiside