Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Eiki Nestor osaleb täna Kolme Mere Initsiatiivi tippkohtumisel Bukarestis Rumeenias, kus on arutluse all kaheteistkümne Lääne-, Musta ja Aadria mere äärse riigi majanduslik areng, Euroopa ühtekuuluvus ja atlandiülesed suhted.

Riigikogu esimees tõi oma sõnavõtus välja, et Eesti toetab koostööd transpordi, energeetika ja digitaalse turu valdkondades, et edendada regioonis majandussuhteid, energiajulgeolekut, kaubandust ja investeeringuid.

Nestori sõnul on Kolme Mere Initsiatiivil suur potentsiaal koostöö tugevdamiseks ja dialoogi elavdamiseks. „Tänu tihedamale koostööle, parematele ühendustele ja ühtekuuluvusele saab meie majandust elavdada,“ märkis Nestor. „Igal riigil on oma jõud ja väärtuslik oskusteave, mida teistega jagada ning praktilise koostöö kaudu saavutame parema konkurentsivõime eri valdkondades.“

Kolme Mere Initsiatiivi näol on tegu Lääne-, Musta ja Aadria mere regioonide koostööga, mis aitaks kaasa Euroopa Liidu üldisele heaolu kasvule ja arendaks põhja-lõunasuunalist energeetika, telekommunikatsiooni ja transpordi infrastruktuuri.

Koostöös osaleb kaksteist Euroopa Liidu liikmesriiki – Austria, Bulgaaria, Eesti, Horvaatia, Leedu, Läti, Poola, Rumeenia, Sloveenia, Slovakkia, Tšehhi ja Ungari.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside