Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Eiki Nestor on täna ja homme visiidil Roomas, kus ta osaleb Eesti Vabariigi sajanda sünnipäeva tähistamise raames toimuval Arvo Pärdi kontserdil ja kohtub Itaalia senati spiikriga.

Täna õhtul tervitab Nestor Santa Sabina kirikusse kontserdile tulnud Pärdi muusika austajaid. Kontserdiga tähistatakse Eesti Vabariigi sajandat sünnipäeva ja Paavst Franciscuse 5. ametisoleku aastapäeva.

Homme kohtub Riigikogu esimees Itaalia senati spiiker Maria Elisabetta Casellatiga, et tänada Itaaliat panuse eest NATO idatiiva heidutuses ja osalemise eest Balti õhuturbes. Alles eelmisel nädala andis Ämaris neljakuulisel missioonil olnud Itaalia õhuvägi Balti õhuturbemissiooni üle Prantsusmaale.

Kohtumisel Itaalia senati spiikriga räägitakse ka Itaalia aktiivsest tegevusest rändekriisi probleemide lahendamisel. Itaalia on teinud Eestiga konstruktiivset koostöö aidates igakülgselt kaasa ümberpaigutamist oodanud põgenike intervjueerimisele. Veel tuleb kohtumisel juttu kahepoolsete majandussuhete ja kultuurikoostöö tihendamisest.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside