Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Eiki Nestor, kes viibib Hiinas visiidil koos Põhja- ja Baltimaade kolleegidega, kohtus Hiina president Xi Jinpingiga.

„Eesti ja Hiina suhted on viimastel aastatel muutunud oluliselt tihedamaks ning kohtumine Hiina presidendiga on samuti märgiks sellest,“ kinnitas Nestor peale kohtumist.

Kohtumise käigus arutati üleilmastumisega seotud võimalusi ja probleeme ning vajadust arendada avatud ja jätkusuutlikku globaalset majanduskeskkonda. „Kaasaegne maailm vajab lisaks suuremale koostööle ka paremat arusaamist erinevate riikide eesmärkidest, sest ainult nii on võimalik üleilmastunud maailmas olla edukas,“ ütles Riigikogu esimees.

Soome, Rootsi, Norra, Islandi, Eesti, Läti ja Leedu parlamentide esimeeste kohtumisel Hiina presidendiga jäi kõlama, et maailm vajab kiireid muutusi, mis võtaksid arvesse nii säästva arengu põhimõtteid kui ka keskkonda. Ühiselt leiti, et kliimamuutuse vastu võitlemise võti on laiapõhine koostöö erinevate regioonide vahel.

Kohtumisel tuli jutuks ka Hiina Uue Siiditee initsiatiiv ja selle positiivne mõju meie regiooni ja Hiina vaheliste kaubandussidemete arendamisele.

Kõikide osapoolte hinnangul peeti kohtumise formaati väga heaks. „Põhja- ja Baltimaade (NB8) formaat on diplomaatilises läbikäimises ennast õigustanud ja Hiinas kõige kõrgemal tasemel toimunud kohtumised kinnitavad seda. Juulis kavatseme samas formaadis kohtuda Islandil,“ ütles Nestor. Varasemad samas formaadis visiidid on toimunud Washingtoni, Kiievisse ja Thbilisisse.

Fotod kohtumiselt.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside