Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Henn Põlluaas arutas täna kohtumisel Šveitsi rahvusnõukogu esimehe Isabelle Moret’ga kahepoolseid sõbralike suhteid, Eesti e-riigi kogemust ning koostööd rahvusvahelistes organisatsioonides.

„Eesti on Šveitsi alati vaadanud kui demokraatia kindlust,“ ütles Põlluaas. „Me jagame samu väärtusi ja teeme koostööd rahvusvahelistes organisatsioonides.“

Põlluaas tutvustas kolleegile Riigikogu kaugtöö võimalusi ja Eesti e-riigi teenuseid. Ta lisas, et Eesti jagab šveitslastega meeleldi digiteenuste väljaarendamise kogemust.  

Moret ütles, et kuigi Eesti demokraatia on noor, on see moderne ja Šveitsil on palju õppida Eesti e-riigi teenustest.  

Nii Põlluaas kui Moret tõid esile kahepoolsed head suhted ning vastastikuse koostöö teineteise toetamisel rahvusvahelistes organisatsioonides. Moret avaldas heameelt Šveitsi võimalus üle liituda Tallinnas asuva NATO küberkaitsekeskusega.  

Šveitsi rahvusnõukogu esimees andis ülevaate oma riigi suhetest Euroopa Liidu ja liikmesriikidega. Tema sõnul on Šveits Euroopa suhtes väga avatud, tähtsustab suhet Euroopa Liiduga ning kavatseb seda edasi arendada. Viimase referendumi tulemusel pooldab üle 60 protsenti šveitslastest inimeste vaba liikumist Šveitsi ja Euroopa Liidu vahel.  

Kohtumisel räägiti ka rahvusvahelistest suhetest, sealhulga migratsioonist, olukorrast Valgevenes ja suhetest Venemaaga.

Kohtumisel osalesid Eesti-Šveitsi parlamendirühma esimees Anti Poolamets ja väliskomisjoni liige Valdo Randpere. Kavas on ka kohtumised Eesti-Šveitsi parlamendirühmaga ning Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimehe Riina Sikkutiga.

Fotod. (Erik Peinar, Riigikogu)

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside