Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Jüri Ratas osales täna videosilla teel Põhja- ja Baltimaade (NB8) spiikrite kohtumisel, kus arutelu keskendus COVID-19 vastastele meetmetele ning riikide taasavamise strateegiatele.

Osalejad andsid ülevaate üldisest COVID-19 olukorrast oma riigis, vaktsineerimise tasemest ja piirangutest loobumise kavadest.

Riigikogu esimehe sõnul tuleb piirangute leevendamiseks olla kindel, et praegune nakatumise määra langus oleks püsiv. „Kindlasti ei tasu võtta asjatuid riske, mis tühistaksid kõik senised jõupingutused ja seetõttu leevendatakse piiranguid järk-järgult,“ rääkis Ratas. „Eesti prioriteet on koolide osaline avamine kontaktõppeks ning välispordi ja huvihariduse piirangute leevendamine.“ Ratas rõhutas, et ühiskonna taasavamisel on oluline roll vaktsineerimisel.

Ratas andis kolleegidele ka ülevaate Riigikogu kaugosalusega istungitest ja ütles, et sel kevadel on Riigikogu menetluses peamiselt kiireloomulised eelnõud. Ta kinnitas, et Eesti jagab hea meelega oma kogemusi teiste parlamentidega. Ühtlasi on Eesti tema sõnul jätkuvalt pühendunud koostööle teistes digitaalsetes ja kübervaldkondades.

Videokohtumisel osalejad vahetasid infot ka parlamendiesimeeste V maailmakonverentsist (IPU). Ratas ütles, et Eesti toetab parlamentaarses suhtluses interaktiivsust. „Spiikritel peab olema võimalus jagada oma kogemusi ja ideid,“ sõnas Ratas. „Vaatamata selle, et pandeemia on meie kõigi jaoks kõige tähtsam probleem, ei tohi me unustada teisi olulisi küsimusi, mis tuginevad ühistele väärtustele – demokraatiale, õigusriigi põhimõtetele ja läbipaistvusele.“

Ratas nimetas parlamentaarse koostöö oluliste valdkondadena julgeolekut, kaitsekoostööd, rohemajandust ja kliimaneutraalsust. Sellega seoses kutsus ta NB8 riike osalema 18. septembril toimuval Maailmakoristuspäeval.

Kohtumise fotod. (autor: Erik Peinar, Riigikogu Kantselei)

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

 

 

Tagasiside